ד״ר גיא רופא

שמירת הריון

ד״ר גיא רופא עוסק רבות בגל הקשור לשמירת הירון. נתחיל בכך שמדובר בתהליך שרובו מתרחש מול ביטוח לאומי, זאת מכיוון שמדובר באישור על קבלת קצבה לאישה שנאלצה להעדר מעבודתה עקב סיכון רפואי לה או לעובר, סוג העבודה, אופן ביצוע העבודה או מקום העבודה ולא נמצאה לה עבודה חלופית במקום עבודתה. המידע מאתר ביטוח לאומי יחד עם נסיוני האישי.

מי זכאית?

מי ששילמה ביטוח לאומי לפחות 6 חודשים מ-14 אחרונים שקדמו לבקשה יחד עם סיכון לאישה או לעובר גרמה להיעדרות של 30 יום לפחות מהעבודה. את הבקשה בודק גם רופא מטעם ביטוח לאומי לוודא שאכן הסיבה הרשומה מהווה סיכון.

אסור לעזוב את הארץ בתקופת השמירה ואסור לקבל תשלומים מקבילים כמימי מחלה או דמי ביטוח מהמעסיק.

מה משך השמירה?

כל פעם ל-30 יום ויש לחדש במוקד הטלפוני.

מה הסכום?

מחושב על פי השכר עבורו שלמת ביטוח לאומי ועד לגובה של 321 ש״ח לכל יום שמירת הריון. התשלום ב-20 לחודש עבור החודש הקודם. החישוב בגדול ממוצע של השכר ב-90 יום לפני השמירה או 190 יום – הגבלה משניהם.

איך מגישים? אפשר תמיד להעזר בד״ר גיא רופא

מורידים את הטפסים מאתר ביטוח לאומי, יש ערימה של טפסים הכולל פרטים אישיים, מעסיק, אישור מעסיק, פרטי בנק ועוד.

בטפסים אלו יש חלק אותו הרופא המטפל ממלא יחד עם כרטיס מעקב ההריון ותיעוד רפואי של הבעיה בגינה הבקשה מוגשת. לעיתים יש צורך גם באישור רופא תעסוקתי. מנסיוני כדאי להגיש הכל מראש לפי הנסיון של הרופא כדי למנוע דחית בקשה או עיכוב.

מדגיש כי התהליך עצמו הוא ביורוקרטי בעיקר מול הביטוח הלאומי, לא כל בקשה תאושר כי הבסיס הוא הסיבה הרפואית, לכן חשוב שהרופא יכין את המסמכים והבקשה כראוי ובהסתכלות כוללת ומנוסה.

רק בריאות לכולכן ומקווה שהפוסט יהיה רק בגדר תיאוריה עבורכן ולא תזדקקו ליישמו- אתר ביטוח לאומי מצויין בנושא זה ואם תזדקקנה לשמירת הריון כנסו אליו וקבלו את כל המידע כולל הטפסים והגשה אונליין. מחכה לכן במרפאה, ד״ר גיא רופא

ד״ר גיא רופא שמירת הריון
דילוג לתוכן